Bookmark and Share

7. kolo u Přechánů

Vydáno dne 25. 07. 2016 (1883 x přečteno)

Po chvilce oddychu lidem i technice už zase běží Šumavská liga svým, ďábelským tempem. Jedna z mála jistot tohoto světa včetně toho, že ráno vyjde slunce a v noci se tvoří tma, je ta, že v kalendáři hasičských soubojů nechybí tradiční soutěž dole u Volyňky v obci jménem Přechovice. Však všicí hasiči mají letos tuhle soutěž zaškrtnutou v kalendáři, a to v sobotu 23.7.2016.

 


Nějaké sportovní motto říká, že vítězem je ten, kdo přijel soutěžit. Svým způsobem jsou tedy i vítězi Doubravice, Žihobce a Bezdědovice. Já vím, to se mi to kecá, ale tyto týmy odjížděly domů s NP. Ono se celkem nedařilo skoro nikomu. Taky se to stává takhle po úplňku. O Dolany umí dát útok o deset vteřin rychleji. Ale nějaké body z toho budou. 27,51 přináší dvanáctku. I příjemné hasičské překvapení z předchozích kol původem z Novosedel zažije v Přechovicích menší ústup ze slávy, snad jenom dočasný. Zkrotit hada v podobě savice a koše zabralo Pandám nějaký čas. 24,66 je řadí jenom na jedenáctku. Kocelovice si přály taky lepší čas, a kdo ne. 24,42 je jenom desítka. Návrat, snad také dočasný, do dvacetivteřinových časů si připsal i úspěšný a chválený pořadatel extraligy – bobři ze Zahorčic. Na devítku stačí 24,02. Psát tuhle soutěž v pradobě ŠHL, o dvacítkových časech, tak by to bylo super. Ale my, namlsaní sedmáctkovým standardem, vidíme další a další dvacítky. I Dražejov končí útok s dvojkou na začátku. 22,21 přináší jen osmý diplom. Po čase se přijeli „vokázat“, díry v silnici zalátat a celkově se proběhnout i B tým cestářů z Budilova. Další dvousekundové zpoždění na proudech při trefení terče přináší další dvacítku, přesněji 20,48. Do Budilova tak se veze místí sedmé. Poslední dvacítka přináší šestku. Ani setinku nad 20 vteřin rovných nedopustily Horosedly, aby na časomíře uběhla. Ale kdo by řekl, že to v konečném účtu bude šestka? Já teda ne. Konečně první tým, jehož čas začíná jedničkou. I když do dvacítky chybělo Šmoulům z Bohumilic asi 15 setin. Asi nejpřekvapivější umístění v Přechovicích. 19,85 a místo páté. To kobráci z Hory jsou už vyběhanější, rok od roku lepší. Žel dosahují jenom na brambory. Za 18,76 je čtvrtý diplom. Ale vyhrané finále časem 15,98, to pak i kobry zapomenou na nějaký čtvrtý flek. Nestárnoucí tým domácích borců ve žlutém žene vodu hadicemi až na místo určení. Všechny nástrahy byly rychle překonány. Ač je jim dohromady možná už přes 150, 200 let, tak jsou to zkušenosti k nezaplacení. 18,11 otvírá cestu na bronzový stupínek. Také výtečný útok předvádějí Knírači z Nišovic a budou se opět vyhřívat i na celkovém prvním místě. 17,60 při vyrovnaném sestřiku přináší místo druhé. Rovněž bábovky útočící na dvou frontách západní a šumavské jedou naplno. To by mě zajímalo, jestli vůbec nastala situace, že by někdo eventuálně vyhrál v jednom roce celkově dvě ligy? Díky Kalenicím se to možná, možná při tom, když to všechno klapne, může stát. To je píseň podzimu, uvidíme. Nicméně 17,48 otevírá zlatou bránu přechovické soutěže.
Potápky, podsvinčata a další podobné přezdívky holek z Výškovic najdeme na jejich helmách. Bohužel Výškovice samé po krátkém hledání nalézáme až na místě šestém. Dokončily útok za 21,54 vteřiny. Budoucí „hornice“ zlatých, stříbrných či bronzových rud běhají za Vacov C. Soutěž od soutěže jsou lepší a lepší, však jim to prospěje a příští rok už budou nahánět Nihošovice. 21,52 – to je místo páté. 21,01 – to předvádějí dolanské myslivkyně. Žel bohu nestačí to na místečko na stupních vítězů. Plac je to jenom čtvrtý. Dorazily rovněž bojovné lvice ze Žihobec, v podobném věkovém složení jako Vacov C. Já doufám, že je Fíkáč pustí do savany častěji na lov ligových bodů. Ale krásný bronzík za 20,21. Zkušené žluté harcovnice z Vacova s označením A, to je žluté torpédo na dráze. 19,40 – no, to asi holky z Nihošovic polil pot. Vacov tlačil fest, ale chybělo mu pět setinek. Vítězství za 19,35 si připsaly holky z Nihošovic asi po právu. Obhajoba se blíží mílovými kroky.

 


Vložený souboj veteránů ovládli Nišovice před Přechány. Jinak za týden fáráme dál. To na dohled kamenolomu a motokrosové dráhy připravují již teď šikovní hasiči z Nihošovic svou soutěž. Tak v půli prázdnin ahoj, hasičský, šumavský sporte.