Bookmark and Share

3. kolo dětské – Budilov 2016

Vydáno dne 10. 07. 2016 (1800 x přečteno)

I sobota s datem 9. července přinesla spoustu hasičských zážitků. Jako první si je domů odvážely děti. To v Budilově u Čkyně v místní nádherné hasičské aréně přichystali 3. kolo dětské ŠHL místní skvělí hasiči. 


Dokonce dorazil i ten nejmenší, ale o to šikovnější hasičský potěr. V souboji dvou přípravek z Prachaticka byla o pár vteřinek rychlejší ta z Vacova. Tato dokončila útok za 32,62 vteřiny. Místní maminky, tatínkové a prarodiče si mohli prsty umačkat své domácí přípravce, která dokončila své snažení v čase 54.76, místo druhé.


Pak přišli na řadu o trochu starší a zkušenější. Za sebou tak skončila dvě družstva z Klatovska. Lvíčata ze Žihobec, jak se jim přezdívá, s označením B, měla čas 54,45. Obsadila tak místo osmé. Lvi s označením Žihobce A dokončili požární útok v čase 24,04 a zbyla tak pro ně sedmička. Vedoucího lídra z Poříčí trápí technické problémy jeho stříkačky. Sem tam nějaká chybička k tomu, a bylo z toho místo šesté za 23,61. Stále se zlepšují mladší hasiči ze Strašína, opět z Klatovska. 23,36 je posunulo na místo páté. Pro nepopulární čtvrté místo si přijelo mladší družstvo malých „Šmoulat“ z nedalekých Bohumilic. Třetí místo pro sebe tak získal tým z Vacova. 20,95 přináší bronzové medaile. Těsně svou sousední obec porazil tým z Benešovy Hory, který získal stříbro za 20,17. Strakonický prapor tak udrželi hasiči z Dřešína. V 19,78 vteřinách dokončeného útoku visely v Budilově zlaté medaile v mladší kategorii, houpají se tedy dětem v Dřešíně.


Technika potrápila i starší děti z Poříčí, k tomu se přidala chyba na savicích. Osmé místo za 23,04 pro poříčské „šnečky“. Mimo soutěž v kategorii starší šli svůj útok Žihobce. Čas 21,62 jim stačil na sedmé místo. O setinku méně ubral na trefení terčů tým z domácích stavení, 21,61 přineslo šestý diplom. Páté Dolany stlačily svůj čas již pod osmnáct vteřin. Terče rozsvítily v čase 17,28. Na neoblíbeném čtvrtém místě dokončil svůj útok Dřešín, ubral od dolanského času 3 setiny na 17,25. Druhý bronzík dne putoval také do vacovské hasičské klubovny. Zasloužili si ho starší borci z Vacova za čas 16,95. Druhý tým je také z Prachaticka, soutěží za SDH Jáma. V tvrdém souboji pro sebe vybojoval stříbro za čas 16,38. To skoro odrostlé děti z Chlumu potvrdily roli favoritů a po jejich útoku nebylo co řešit. 12,87 nikdo jiný nepřekonal a na Krumlovsko tak putuje medaile nejcennější.


Budilov nabízí krásnou soutěž, připravenou jako vždy výborně. Další kolo se koná až. 30. července. Na dráze v Benešové Hoře již teď chystají 10. ročník skvělé noční soutěže dětských družstev. Přijďte tedy nasát atmosféru dětských požárních útoků.
MaK