Bookmark and Share

2. kolo ročníku 2016 – Únětice

Vydáno dne 08. 06. 2016 (1849 x přečteno)

Hnedka v nedělu 5. června se karavana aut s hasičskou technikou přesunula z Bohumilic o 83 kilometrů západně do Plzeňského kraje. Tak blízko Plzni byla šumavská hasičská liga asi poprvé. Svou příjemnou soutěž spojenou s kvalitní konkurencí Zápodočeské hasičské ligy připravili hasiči z Únětic v okrese Plzeň-jih. 


Nedělní dopoledne asi nabídlo některým tradičním šumavským celkům jinou náplň trávení zbytku víkendu, a tak dlužno dodat, ta účast nebyla hojná. Byla až bídná.  No, nicméně nějaké body se v Úněticích taky rozdaly v obou kategoriích.

 

Proto je asi škoda, že „Na Pivo“ šly Horosedly, pandy z Novosedel a dokonce i Zahorčice. Body fakt visely docela nízko. Bezdědovicím to taky nešlo jako den před tím. Ale kdo by řekl, že 24,56 bude šesté místo. Držáci z Přechovic taky umí zaútočit „lépěji“  no ne. 20,94, to dávali zamlada. Ale tak pětka inu. V pořadí další pořadatel z Kalenic, kam snad dorazí více celků a pokud to vyjde, tak snad i já s foťákem, už předvedl standartní sedmnáctku. Jenom ale voněla po bramborách – 17,79. Gepardi von Prkošín a Doubravice se už taky rozjíždějí do provozní teploty. Ostrý pohled, nohy rychlé a proudnice mají zavěšeny proklatě nízko. V 17,66 se tam u terčů rozsvítilo druhé světýlko, bylo sice červené, ale mělo takový bronzový nádech. Výtečnou formu a vítěznou slinu mají knírači z Nišovic. „Krutí brko“, ty jedou fretky. 17,52 je stříbro. Zase je porazil jenom celek „ze z“ Plzně. Únětice si zkusily obojí ligu, obojí pro změnu vyhrály. Předvedly jeden z nejrychlejších časů ligy za 16,79  a fertig, šlus.

 

 

Takové hezké ráno při neděli a i těch holek mohlo být více. Dorazil aspoň Vacov A. Trefit se nějak stejně, bylo by z toho možná druhé místo. Ale druhý proud zazlobil a než ta sklopka spadla, to trvalo, to trvalo, celou věčnost. 42,50 je bramborové zklamání. Chlapi nedojeli, tak únětickou soutěž vyrazily dobývat myslivkyně z Dolan. Dobývaly úspěšně za třetí místo časem 21,41. Královny loňské sezóny po čase poznaly přemožitelky, ale co. Jednou za čas nebudou Nihošovice určitě nijak poznamenány. 20,73 je stříbro. Éru Žernovic připomnělo vítězství domácích holek za luxusní čas 17,50. A tak mohly doma v hasičárně zapíjet doublík.

 

 

A po výletu za krásami Únětic a okolí nás čeká dlouhá, pořadatelská série tady na Strakonicku, až do druhé poloviny srpna. V příjemném dvoře bývalého gruntu v Kalenicích všechny čeká asfaltík a poté travička na dráze jako mlat. Čuchám, čuchám šestnáctky. P. s. na závěr – Wanted: hledá se Lama. Neviděl jste někdo letos drachkovskou lamu, nějak je není „do voka“.

MaK