Bookmark and Share

2. kolo dětské ligy – Dřešín 2016

Vydáno dne 19. 06. 2016 (1828 x přečteno)

Tak si to tak plynou den p dni a máme tady zase sobotu s datem 18.6.2016. Na tento den si připravili šikovní pořadatelé z řad dřešínských hasičů velký hasičský den plný požárních útoků. Než došlo na okresní klání, začaly v Dřešíně děti Těch přijelo na 25 týmů, těch počítaných do šumavské ligy přijelo 11, aby si užilo tuhle skvělou soutěž. 


Z Klatovska v mladší kategorii místo tradičních Žihobec dorazil Strašín. Malí borci měli lepší hned ten první pokus ze dvou, který zastavil časomíru v 25,26. Místečko páté z toho bylo. Smolnou sobotu zažila Jáma, ta pro změnu vylepšila druhým pokusem své snažení na 19,36. Dalekou cestu sem do krásného kraje pod Šumavou vážil i Třísov. Cesta to byla bronzová. Krásný útok dokončil v 17,13 prvním pokusem. Sokolíčci z Vacova taky šlapali fest a nic moc nechybělo, aby se vyhřívali na vítězném stupni. Desetinka rozhodla jinak. 17,02 prvním pokusem přináší ceny za stříbrné umístění. Jediný tým srazil svůj útok pod sedmnáct. Šneci z Horního Poříčí dali při svém prvním pokusu 16,93. Tento čas druhé pokusy nezměnily a tak z toho bylo prvé místo a posun do čela bodování.


Smolné umístění Jámy pokračovalo bohužel i ve starších. 17,67 prvním pokusem je sice krásný čas, ale stačil pouze na šesté místo. Aj dolanští myslivečkové mysleli, že budou výše s časem 16,24 z druhého pokusu. Ale stačilo to jenom na pětku. Bohužel ani 16,20 druhým pokusem nezbyla pro starší šneky z Poříčí nějaká medaile, jenom ta bramborová. Pokud chcete být na stupních, musí se jít minimálně na patnáct. Třeba starší Sokolíci z Vacova. Ti se zlepšili o čtyři vteřiny na 15,21 a brali tak bronzík. Stadion domácích burácel při druhém pokusu domácích starších, až se louky zelenali. Ani skoro šestivteřinové zlepšení nepřineslo kýžené zlato. 14,44 přineslo jen stříbro. Nestačilo by to ani v součtu obou kol na vítězství. To Chlum přijel do Dřešína s cílem napravit to nešťastné N z kola předchozího. 13,34 druhým pokusem sebralo ostatním soupeřům vítr z plachet a na první diplom psali pořadatelé nápis Chlum.


Tato soutěž má úroveň a dřešínští hasiči zaslouží poděkování, za to, jak to zvládli. A to nejenom pro děti, ale i okresní soutěž dospělých, jak jsem mohl tu hodinku pozorovat. Laťku udrželi vysoko, klobouk dolů.
MaK