Bookmark and Share

11. ročník Memoriálu Václava Maurice

Vydáno dne 01. 08. 2017 (2188 x přečteno)

Tak v Benešovce to své klání pořádají už jedenáctý rok. Vstoupili tak do druhé dekády svého legendárního počinu. Co generací dětí bude navždy vzpomínat na horkou letní noc tam na Šumavě nad autoservisem v Benešové Hoře?


Možná i generace nynější. Než slunce zamířilo za Popelnou, poslední paprsky osvítily minisouboj dvou přípravek. Nedaleké vacovské a domácí. Hasiči z jedné školky si nedarovali ani metr. O trochu lepší byla přípravka z vacovské hasičárny, ta dokončila 33,83 vteřinách. Krapítek pomalejší byla tedy ta domácí, 47,17 je místečko druhé.

Mladších družstev se sešlo deset. I hasičata z Perneku si jistě odváží s desátým místem za čas 31,91 i řadu zážitků a vzpomínek. Budeme doufat a věřit v další jejich, třeba nejen noční účast. Moravská družební obec a jejich mladší mírně ubrali z časů let minulých. Ale to nevadí, Senetářov to příště dá. Devítka za 26,72. Protější obydlený kopec se jmenuje Vacov a z této útulné obce dorazili nebojácní sokolíčkové. 26,53 přináší osmu. Lvíčata ze Žihobec s označením B se rvali s útokem jako praví králové savany. 24,63 je sedmý čas. Na šestku zaútočil Benešov nad Černou. Mladí hasiči končí svůj útok lehkých atakem nad dvacet, přesně 20,49. Strakonický a ještě k tomu sousedský souboj ani ne dva kilometry vzdálených obcí proběhl za svitu Velkého vozu tam v Benešové Hoře. Nakonec z tohoto souboje brali páté místo mladší hasiči dál po proudu Otavy z Poříčí. Čas Poříčí je 19,69. Střelské Hoštice svůj čas zaokrouhlily na 18,00 a trošku smolně tak zůstaly čtvrté. Lvíčata ze Žihobec s označením A větří kořist a jsou jí na stopě. Nakonec ukořistili místečko třetí. Stačil k tomu čásek 17,58. Stříbrný pohár putuje s mladším kolektivem do Přídolí za super dokončení v 17,41. Zlato tak zůstalo na Šumavě, resp. asi osm kilometrů dolů po hlavní silnici, ale už na Strakonicku. Dřešín zabral v pravý čas a předvedl útok za 17,33 a po zásluze vyhrál.

Starších družstev se sešlo rovných 20. Víc už asi nebylo možné přihlásit. Několik týmů šlo do rizika a to se jim vymstilo. Takže dík, že jste si to přijeli užít. N znamená nevadí. Přídolí, Žihobce B, Besednice a Benešov nad Černou. Dál k desítce aspoň dle názvu sboru, času a pořadí. Na šestnáctce je Zliv, čas 67,76, patnáctku mají Žihobce -38,52, Zliv B dáva 37,82 a získává pozici čtrnáctou. Třinácté jsou Střelské Hoštice za 37 rovných, dvanáctí smutní domácí za 29,55. Druhou desítku nám uvádí Dolní Bukovsko časem 25,95. Taky Dolní, ale Dvořiště nám uzavírá první top-ten, jejich útok končí na 23,49. Další krumlovský parťák je na devítce, nosí barvy SDH Besednice a předvádí 21,74. Menší patálie potkala dolanské myslivečky, ale je to dočasné, příště bude zase atak na 14 vteřin. 21,07 pro Dolany a místo osmé. Vlčata ze Štěkně jedou, další generace je tady. 20,93 je řadí na sedmu. Poříčí ubralo pár setinek na 20,87, místo šesté. Ale co, příští kolo jsme doma, a tam místní fans poženou svá družstva za lepším časem. Svou soutěžní premiéru absolvovalo Stříbro, taky slušná štreka sem do Hory za krásami šumavské noci. Dom se veze pátý diplom za 20,63. Doufám, že dorazí příště tento čas vylepšit. Sousedi z Vacova neúspěšně atakují umístění s medailemi a poháry. Nevadí, těch kol je ještě dost. 18,82 přináší vůni brambor. Medaile začínaly v šestnácté vteřině a níže. 16,58 předvedl jeden z předchozích majitelů putovního poháru z Jámy a pobral místo třetí. Na Moravěnce u Blanska taky ten pohár byl, ale „nejčko“ pojede kratší lán cesty. Senetářov vystřelil 14,68, žel za to je jen pohár stříbrný. Na putovní pohár napíšou cedulku Třísov, hlavně ho tam hezky ten rok opatrujte. 13,70 pro Třísov, čau ostatní, jak se máte?

Skončil tak zase napínavý, krásný souboj za teplé letní noci, kde nebylo vidět pomalu na krok. Snad se sem stejná konkurence vrátí i za rok, opět rychlejší a zkušenější. Noc má svá fígle a zákonitosti. Hlavně má své kouzlo, kterým jako mámení neodolalo na 30 dětských družstev. Tož Benešova Horo, po řádném odpočinku se vrhněte do příprav již 12. ročníku Memoriálu Václava Maurice.

Za svůj domácí sbor si Vás všechny dovoluji pozvat v sobotu 19. srpna na Strakonicko, k nám do Poříčí na další kolo dětské ligy, do kraje, kde vládne řeka Otava. Budeme se snažit o

to, aby se všem u nás líbilo. Snad budeme dobrými hostiteli a trošku se přiblížíme pořadatelskému standardu, co předvádí hasiči z Benešovy Hory. Tak se na Vás těšíme a na viděnou na poříčském hřišti.

MaK