O vítězi ŠHL se rozhodlo v Bohumilicích

Vydáno dne 11. 09. 2007 (1798 x přečteno)

Osmá předposlední soutěž Šumavské hasičské ligy byla opět poznamenána počasím. Celý týden pršelo a ani soutěži se déšť nevyhnul. Žernovice A zíslaly dostatečný náskok a o vítězství už je nic nepřipraví. Kalenice byly poprvé na bedně a hned vítězně.

Od soutěže v Bohumilicích se čekal tvrdý souboj o celkové umístění v lize. Sudoměř měla šanci dotáhnout se do vedení. Přechovice, Kalenice a Drachkov bojovaly o třetí místo. Na soutěžní trati se oproti loňsku objevil asfaltový povrch okolo základny. Voda se doplňovala ze sila vedle trati samospádem. Travnatý povrch mohl být více posekaný, ale díky savému podloží se běhalo docela dobře.

Dva dny před soutěží se pořadatelé museli vypořádat s tím, že původně přislíbená časomíra od OSH Prachatice byla odvolána. Naštěstí se podařilo sehnat časomíru z Čestic a sklopné terče. Domácím týmům se na soutěžích až na výjimky nedaří a Bohumilice bohužel vyjímka nebyla. Nevím co přesně se stalo, ale kluci umí mnohem lépe než na předvedených 38,63s. Poté nastoupila Sudoměř A a všichni byli zvědaví jak zvládnou svoji stíhací jízdu. Vše vypadalo dobře až do doby, než se voda dostala k rozdělovači. v té době už pravý proud koukal na spoj proudnice a voda ho dostihla dříve než stačil zapojit. Dokončeno bylo za 25,91s. Po trojnásobém vylepšení rekordu ŠHL to bylo jistě zklamání. Drachkov poté zaběhl za 21,41 a v celkovém pořadí to stačilo na 6. místo. Dolanům se poslední dobou daří a časem 20,15s to potvrdily. Hned po nich Žernovice B vylepšily svůj osobák a poprvé se dostaly pod 20 sekund - 19,90. Přechovice dokončili za 20,32s a po nich Kalenice za 19,71s - první místo. Budilovu A se rozpojilo béčko od rozdělovače a nedokončily. Svatá Maří A nezapojila proudnici a zařadila se těsně před Sudoměř A - 25,56s. Nišovice šly na jistotu a 22,31 znamenalo 9. místo. Žernovice A si mohly dobrým výkonem zajistit pohodový náskok do poslední soutěže. Po opuštění základny se ale skutálel koš ze savic. Vrátit se už nešlo a tak se Ringo musel pro koš ohýbat na zem. Zvládl to docela rychle a 20,19s znamenalo 4. místo v soutěži. Svatá Maří B na závěr zaběhla za 21,81 - 7.místo. Po sečtení výsledků bylo jasné, že Žernovičtí obhájí celkové vítězství v ŠHL s Sudoměř ještě bude muset zabojovat o celkové druhé místo s Kalenicemi.

Radhostice A N

Soutěž žen začala děvčata z Budilova B - 24,36s. Sudoměř hned po nich dokončila za 22,94s. Žernovice trochu prostříkaly a časem 23,05 se zařadily zatím na druhé místo. Hned po nich ale Dolany zaběhly 21,81s.

V celkovém pořadí už je jasno u prvních dvou příček - Sudoměř bude první a Budilovské běko druhé. Třetímu místu jsou nejblíže Dolany, poté Žernovice a Budilov A.