Bohumilice

Vydáno dne 09. 09. 2006 (1823 x přečteno)

Slunečné zářiové odpoledne přivítalo soutěžní týmy v hasičském areálu v Bohumilicích, kde se konalo poslední kolo Šumavské hasičské ligy. Soutěžit přijeli i muži a ženy do okresní ligy a také děti. Domácí mají dobré podmínky, prostorný areál, kde vedle sebe byly dvě dráhy a ještě zbylo dost místa pro diváky a přípravu soutěžících. Časomíru přivezli Přechovičtí a útočilo se na nástřikové terče.

Nejprve odstartovaly ženy. Celkem se na start postavilo devět družstev. A hned první útok dne byl vítězný, děvčata z Vlachova Březí „A“ zaběhla a nastříkala za 27,14s. A lepší čas už do konce soutěže k vidění nebyl. Na druhém a třetím místě se těsně seřadily Žernovice a Budilov B.

9. Vacov 43,91

Souběžně s ženami probíhala na vedlejší základně Šumavská hasičská liga. Pro poslední body do hodnocení si přijelo třináct týmů. Soutěž rozeběhli domácí, a dali solidní čas 32,39. Pak štěstí v ŠHL zkusila Čkyně a nebyl to také nejhorší pokus. Třetí Žernovické béčko mělo patřit mezi favority, ale výsledný čas byl až přes 50s. Jako čtvrté šly Přechovice. Třetí místo v lize měli jisté a tak mohli zariskovat a pokusit se o útok na stříbrnou pozici. V nové sestavě na proudech těsně atakovali hranici 27 vteřin a usadili se na prvním místě. Lepší čas nedal ani Budilov „A“, jejich 28,53 stačilo na konec jen na neoblíbené čtvrté místo. Dolany už neměli v lize moc co ztratit a tak se určitě chtěli rozloučit vítězstvím v soutěži. Bohužel chyba na rozdělovači a výsledné desáté místo potvrdilo jejich smolnou sezónu. Následovaly Kalenice, průběžně druhý tým pořadí ŠHL, a k udržení své pozice museli atakovat čas Přechovic. Útok se jim vydařil a čas 25,52 je vynesl na první místo právě před Přechovice. Pak běželo několik týmů bojujících o co nejlepší umístění v první desítce. Nejlépe se vedlo Přešťovickým, kteří se jako poslední dostali pod hranici třiceti vteřin. Naopak nadařilo se Nišovicím, Drachkovu, Sv. Maří „B“ a ani Benešově Hoře, kde Láďa ukázkově vytopil předek. Na konec mělo přijít to nejlepší – Žernovice „A“. Jen fatální chyba je mohla připravit o celkové vítězství v lize, které by tak spadlo do klína Kalenickým. Nestalo se tak, a Žernovice prokázaly sportovního ducha, přesto že mohly jít v klidu na jistotu, popraly se i o vítězství na Bohumilické soutěži a uspěly. Časem 25,05 vyhráli poslední soutěž Šumavské hasičské ligy 2006 a potvrdili svoji nadvládu v celém jejím ročníku.

-- Benešova Hora N

Po ŠHL startovali muži v Prachatické lize, účastnilo se jí pouze 6 týmů. Z vítězství se radoval Budilov „C“, před Výškovicemi, tedy sbory bojující o celkové prvenství v lize. Třetí skončil Vacov. To soutěž dětí byla na účast bohatější, všech deset týmů určitě zaslouží pochvalu a i pořadatelé jejich snahu ocenili. Nejlepší byly Výškovice, Budilov a Lčovice I.